ösdfödsl

Otomatik Sulama Sistemleri

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ NEDİR ?

Otomatik sulama sistemi; yeşil alanların sağlıklı ve düzenli bir şekilde sulanması için depo, hidrafor, boruların, vanaların, springlerin birleşiminden oluşan bütünsel bir sistemdir. Bu bütünsel sistemin başlangıç kurulum maliyeti yüksek gibi gözükse de diğer sulama yöntemlerine göre %25-%30 su tasarrufu sağlamaktadır. Otomatik sulama sistemi sürekli bir sulama işçiliği , zaman ve para kaybını da engelleyerek kendini kısa bir süre de amorti eder. Otomatik sulama sistemi bitkilerin mantar gibi hastalıklara karşı dayanımı artacak ve risk minimuma inecektir. Alan içerisindeki açık yeşil alanların sulaması sprinklerle, bitki parterleri, ağaç-ağaçcıklar ve çalılar da damlama sistemi ile sulanmaktadır. Ayrıca ana şebeke hattından beslenen can suyu vanaları (hidrant) sisteme dahil edilir.

Her durumda sulamada kullanılan yeni tekniklerin görsellikle birlikte, günümüz koşulları için kısıtlı sulama uygulamalarında kullanılması, sulama maliyetlerinin azaltılmasında etkili olmaktadır.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”6″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]